PROJEKT

Projekt wnętrz składa się z dwóch głównych części:

- projektu koncepcyjnego

- projektu technicznego

Bardzo istotną informacją jest to, że już od samego początku projektu, przedstawiamy wnętrze poprzez fotorealistyczne wizualizacje, co zdecydowanie ułatwia naszym klientom poznawanie ich wymarzonego mieszkania czy domu, podejmowanie decyzji o materiałach, kolorach, rozwiązaniach przestrzennych. Jednocześnie przyspiesza to tempo prac projektowych.

Inwestor przez cały czas ma wpływ na to, jak będzie ostatecznie wyglądało jego M. Mając 100 % pewność, że projekt spełnia oczekiwania klienta, zostaje sporządzony projekt techniczny. Zawiera on wszelkie informacje dla wykonawcy, niezbędne do poprawnego zrealizowania efektu współpracy Inwestora i architekta.

W fazie koncepcyjnej projektu, po wstępnych rozmowach, na podstawie stanu istniejącego, powstaje kilka różnych wersji rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych wnętrza.

Wybrany przez Inwestora wariant jest dokładniej opracowywany, doprowadzając do ostatecznej wersji wizji wnętrza. W kolejnym etapie opracowywane są  elementy takie jak: oświetlenie, sufity podwieszane, posadzki, detale architektoniczne itp.

Gdy mamy pewność, że to co osiągnęliśmy, spełnia oczekiwania Klienta, przystępujemy do tworzenia projektu technicznego.

Projekt koncepcyjny to głównie wizualizacje. Rysunki 2D traktowane są jako pomocnicze. Schemat poniżej, ilustruje sposób w jaki rozwijał się postęp prac nad jednym z elementów projektu w domu pod Warszawą i najlepiej ukazuje metodę pracy nad projektem. Już od początku projektowania Inwestor ma pełen obraz wnętrza i informacje o praktycznie wszystkich jego elementach.